2012-10-16

Šildymo sąnaudos name

Šildymo sąnaudos yra vienas aktualiausių dalykų kiekvienam namo šeimininkui. Deja, gyvename tokioje klimato juostoje, kur žiemos būna ganėtinai šaltos ir atšiaurios (būna ir blogiau, aišku), be to, net ir vasaros nebūna labai šiltos, o ir rudenį bei pavasarį, net išjungus šildymą, neretai tenka užsikurti krosnelę ar židinį. 

Užsikurti žinoma ne pagrindinė problema. Tačiau pagrindinė problema tampa tai, kad už šildymą tenka mokėti didžiules sumas. Ypač, tuomet jei namas yra kiauras kaip rėtis, be padoraus apšiltinimo. Prastesnį apšiltinimo sluoksnį paprastai turi seniau statyti namai, kuomet šilumos energija buvo pigi, ir niekas tuo per daug nesirūpino. Tačiau dabar, kai mes bemaž visoje Europoje mokame brangiausiai už dujas, prioritetai iš esmės pasikeitė. 

Statydami namus, žmonės ypatingai daug dėmesio pradėjo skirti šiluminei varžai, nes būtent nuo jos daugiausia ir priklauso kiek teks mokėti už šildymo sąnaudas. Kiekvienas išėjęs šilumos kilodžaulis lemia papildomas sąnaudas būsto savininkui. Statantis pačiam namą galima tuo tinkamai pasirūpinti. Tačiau perkant namą - tai labai sudėtinga. Realiai šilumos izoliacijos būklę galima patikrinti tik darant šiluminę nuotrauką, kurią galima padaryti tik žiemos sezonu. Jei norite nusipirkti namą, kuris jau pastatytas vasarą - tai gali kilti rimtų problemų.

Tinkamai parengtose gamyklose pagaminti karkasiniai namai pasižymi ypatingai geromis šiluminėmis savybėmis - mažai namų juo pralenktų šiuo atžvilgiu, ir pirkėjas gali būti tikras, kad nusipirks aukštos klasės produktą, kas ir yra svarbiausia.

Bėgant metams šiluminiai reikalavimai sparčiai keičiasi, ir reikia nepamiršti, kad ekologija ir ekonomija darosi vis aktualiau. Namas turi būti ne tik patogus, bet ir šiltas. 

2012-08-16

Pirkti ar statyti pačiam?

Kokį namą pasistatyti - o gal geriau nusipirkti? Toks klausimas turbūt sukasi daugelio piliečių galvose. Ir visai natūralu, nes namo statyba, nesvarbu koks jis būtų, yra tikrai rimtas ir sudėtingas klausimas. Aišku, viskas būtų kur kas paprasčiau, jei namas kainuotų pigiau, tačiau dabar gi, už jį reikia labai nemažai sumokėti. 

Tad pirmiausia pasvarstykime, ar labiau apsimoka namą pirkti ar statyti pačiam. Čia atsakymas daug maž aiškus, priklausomai nuo to, ko daugiau turite - laiko ar pinigų. Pasistatyti tokį patį namą kainuos beveik visada pigiau, nei kad jį nusipirkti. Aišku, gali būti ir išimčių prie tam tikrų rinkos anomalijų - pavyzdžiui jei nekilnojamas turtas jau stipriai atpigo, o tuo tarpu statybos dar išlaiko savo kainas. Arba surandate nusipirkti ypatingai pigų pirkinį, kurio šeimininkai dėl vienokių ar kitokių priežasčių stengiasi jį greičiau parduoti. Taip gali atsitikti, tačiau tai nėra taisyklė, o greičiau retos išimtys. Paprastai gerų daiktų pusvelčiui niekas nedalina. 

Normaliomis ekonomikos sąlygomis, pačiam užsiimti namo statyba kainuoja pigiau. Žinoma, tai nereiškia, kad pats turėsite plytas mūryti. Tačiau pats turite organizuoti daug darbų ir pats užsakyti dalį medžiagų, taip pat rūpintis namo kokybe. Yra galimybė ir pasamdyti žmogų, kuris visais šiais darbais pasirūpintų už jus, tačiau problema ta, kad tuo žmogumi turite labai stipriai pasitikėti, mat dažnai jiems atsiveria daugybė galimybių užsidirbti papildomo pinigėlio jūsų sąskaita, ir žinoma, daugelis tų galimybių nepraleidžia... 

Taip pat organizuojant darbus pačiam, dažnai galite nudegti - sumokėję statybininkams pinigus, nebematyti nei tų statybininkų nei pinigų, tad visą laiką turite būti budrūs ir atsargūs. Ir žinoma, tam išeikvosite daug laiko, nes bet kokiu atveju daug ką turite tikrinti pats, o jei viską ignoruosite, greičiausiai vienokiu ar kitokiu būdu būsite apmauti. 

kriautė logoTačiau yra ir kita medalio pusė, geroji. Kai statote namą pats - pasidarote viską taip, kaip jums patogiau ir labiau patinka. Tai yra prisitaikote namą prie savo poreikių (nors dėl to jį gali būti sunkiau parduoti). Kai namą perkate, perkate namą pagal kažkieno kito įsivaizdavimą, kuris manė, kad toks namą yra geriausias (ar pigiausias). Tačiau kiekvienas žmogus yra individualus ir turi savo poreikių. 

Kitas svarbus momentas - kai perkate jau pastatytą namą, nepaisant visų apžiūrų bei tyrimų, vis tiek nebūsite tikri jo kokybe. Dažnai pardavimui pastatyti namai būna pastatyti itin atsainiai, ir beveik neabejotinai statant namą sau išlaikoma geresnė kokybė. Žinoma, jei perkate firmos pastatytą namą, tokį kaip karkasinį namą, kuris pagamintas "Kriautė" gamykloje - tokiu atveju dėl kokybės galite būti užtikrinti.

2012-07-15

Gyventi karkasiniame-mediniame name

Reikia pripažinti, kad pastaruoju metu pakeičiau nuomonę, apie gyvenimą karkasiniame - mediniame name. 
Pagrindinis klausimas toks: ar norėčiau gyventi karkasiniame name?

Anksčiau buvo ganėtinai skeptiškas tokių namų atžvilgiu, tačiau pastaruoju metu nuomonė nuosekliai keitėsi tokių namų naudai. Gal būt jie ir turi kažkokių trūkumų palyginti su mūriniais, tačiau dar daugiau turi pranašumų, kurie atsiskleidžia tik jame būnant. 
Daugelis žmonių baiminasi, kad toks namas nėra ilgaamžis, palyginti su mūriniais namais. Galbūt ir yra kažkiek tiesos tame, kad mūras stovės ilgiau nei medis, tačiau kokybiškai pastatytas karkasinis namas gali stovėti gerokai ilgiau nei šimtą metų. Esmė tokia, kad jo tarnavimo trukmė gali būti tikrai ilgaamžiška, ir paprastai po tokio laikotarpio, namas gali būti nusidėvėjęs jau normaliai, nesvarbu, kad jis dar stovės....

2012-07-06

mediniai, namai, karkasiniai
Prieš tai publikuotame straipsnyje ganėtinai detaliai aptarėme, kaip karkasiniai namai atrodo ir kaip juos atskirti, idant nesumaišyti su kitų tipų namais. Reikia pripažinti, kad karkasiniai arba kitaip vadinami skydiniai namai dažnai maišomi su mediniais namais. Tam tikra prasme, jie taip pat namai padaryti iš medžio, bet tikrai yra ir tam tikrų skirtumų, mat medinis namas tai nebūtinai karkasinis namas, nes medinis namas gali būti vienas iš daugelio tipų:
karkasiniai, skydiniai
  • Karkasinis (skydinis) namas
  • Rąstinis namas
  • Namas iš medžio tašų
  • Kito tipo medinis namas

Dažnai kito tipo mediniai namai tiesiog būna skirti kitoms reikmėms - nebūtinai nuolatiniam gyvenimui. Tokie mediniai namai be papildomo apšiltinimo paprastai statomi kaip vasarnamiai, sodo nameliai, pirtys, pavėsinės ar kitoms reikmėms naudojami statiniai. 

Taigi, taip priartėjame prie senos tiesos: nėra gerų ir blogų daiktų - yra tik tinkami ar netinkami, ar kitaip sakant naudojami pagal paskirtį arba ne. Kaip kiekvienas daiktas turi privalumų ir trūkumų (kartais net ir prasčiausios kokybės gaminys gali būti geriausias pasirinkimas dėl mažiausios kainos, kas ganėtinai svarus privalumas, jei daiktas naudojamas trumpą laiką) taip ir kiekvienas namo tipas gali būti naudojamas pagal paskirtį arba ne. 

Tuo medinio karkaso namai idealiai tinka gyvenimui juose, nes pasižymi ypatingai puikiomis šilumos izoliacijos savybėmis - žiemą jie šiltesni, o vasarą lėčiau prikaista, tad tai tikrai puikus pasirinkimas daugeliui žmonių, gyvenančių tokiame klimate kaip mūsų. 

2012-05-23

Kaip atrodo karkasiniai namai?

karkasiniai namai, karkasinis namas
Kokie gali būti karkasiniai namai? 

Toks klausimas iškyla kiekvienam tiesiogiai nesusidūrusiam su šia namų rūšimi, tačiau tie kas turėjo reikalų su tokios statybos ypatumais, puikiai žino, kad jų galimybės yra tikrai plačios ir niekuo nenusileidžia kitoms statybos rūšims. 

Kodėl statyti tokį namą. Čia labai neišsiplėsime, nes skydiniai namai turi daugelį pranašumų prieš kitas konstrukcijas, kurias detaliau aptarsime sekančiuose straipsniuose. O tuo tarpu kiekvienas turėtų žinoti, kad karkasinis namas savo išvaizda gali visiškai nesiskirti nuo kitų tipų namų, jei jo savininkas to pageidautų.


karkasiniai namai, skydiniai namai
Statant tokį namą svarbiausia, kad jo savininkas pats žinotų tiksliai ko nori, ir aišku, kad jo norai atitiktų jo galimybes, ar kitaip sakant turimą biudžetą. Kuo namas įmantresnis, natūralu, jo kaina bus didesnis. Jei biudžetas tą leidžia, galima pasiekti, jog karkasinis namas visiškai nesiskirtų nuo tarkime mūrinio, blokinio ar kitos konstrukcijos namo, tačiau pigiausiai tokį namą vis tik galima pastatyti naudojant medines konstrukcijas. 

Medis - neišsenkamas mūsų šalies išteklius, kurį būtina panaudoti, o namų statybai tai ypač tinkanti medžiaga, kuri taip atitinka mūsų piliečių skurdžias kišenes...