2012-08-16

Pirkti ar statyti pačiam?

Kokį namą pasistatyti - o gal geriau nusipirkti? Toks klausimas turbūt sukasi daugelio piliečių galvose. Ir visai natūralu, nes namo statyba, nesvarbu koks jis būtų, yra tikrai rimtas ir sudėtingas klausimas. Aišku, viskas būtų kur kas paprasčiau, jei namas kainuotų pigiau, tačiau dabar gi, už jį reikia labai nemažai sumokėti. 

Tad pirmiausia pasvarstykime, ar labiau apsimoka namą pirkti ar statyti pačiam. Čia atsakymas daug maž aiškus, priklausomai nuo to, ko daugiau turite - laiko ar pinigų. Pasistatyti tokį patį namą kainuos beveik visada pigiau, nei kad jį nusipirkti. Aišku, gali būti ir išimčių prie tam tikrų rinkos anomalijų - pavyzdžiui jei nekilnojamas turtas jau stipriai atpigo, o tuo tarpu statybos dar išlaiko savo kainas. Arba surandate nusipirkti ypatingai pigų pirkinį, kurio šeimininkai dėl vienokių ar kitokių priežasčių stengiasi jį greičiau parduoti. Taip gali atsitikti, tačiau tai nėra taisyklė, o greičiau retos išimtys. Paprastai gerų daiktų pusvelčiui niekas nedalina. 

Normaliomis ekonomikos sąlygomis, pačiam užsiimti namo statyba kainuoja pigiau. Žinoma, tai nereiškia, kad pats turėsite plytas mūryti. Tačiau pats turite organizuoti daug darbų ir pats užsakyti dalį medžiagų, taip pat rūpintis namo kokybe. Yra galimybė ir pasamdyti žmogų, kuris visais šiais darbais pasirūpintų už jus, tačiau problema ta, kad tuo žmogumi turite labai stipriai pasitikėti, mat dažnai jiems atsiveria daugybė galimybių užsidirbti papildomo pinigėlio jūsų sąskaita, ir žinoma, daugelis tų galimybių nepraleidžia... 

Taip pat organizuojant darbus pačiam, dažnai galite nudegti - sumokėję statybininkams pinigus, nebematyti nei tų statybininkų nei pinigų, tad visą laiką turite būti budrūs ir atsargūs. Ir žinoma, tam išeikvosite daug laiko, nes bet kokiu atveju daug ką turite tikrinti pats, o jei viską ignoruosite, greičiausiai vienokiu ar kitokiu būdu būsite apmauti. 

kriautė logoTačiau yra ir kita medalio pusė, geroji. Kai statote namą pats - pasidarote viską taip, kaip jums patogiau ir labiau patinka. Tai yra prisitaikote namą prie savo poreikių (nors dėl to jį gali būti sunkiau parduoti). Kai namą perkate, perkate namą pagal kažkieno kito įsivaizdavimą, kuris manė, kad toks namą yra geriausias (ar pigiausias). Tačiau kiekvienas žmogus yra individualus ir turi savo poreikių. 

Kitas svarbus momentas - kai perkate jau pastatytą namą, nepaisant visų apžiūrų bei tyrimų, vis tiek nebūsite tikri jo kokybe. Dažnai pardavimui pastatyti namai būna pastatyti itin atsainiai, ir beveik neabejotinai statant namą sau išlaikoma geresnė kokybė. Žinoma, jei perkate firmos pastatytą namą, tokį kaip karkasinį namą, kuris pagamintas "Kriautė" gamykloje - tokiu atveju dėl kokybės galite būti užtikrinti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.