2012-10-16

Šildymo sąnaudos name

Šildymo sąnaudos yra vienas aktualiausių dalykų kiekvienam namo šeimininkui. Deja, gyvename tokioje klimato juostoje, kur žiemos būna ganėtinai šaltos ir atšiaurios (būna ir blogiau, aišku), be to, net ir vasaros nebūna labai šiltos, o ir rudenį bei pavasarį, net išjungus šildymą, neretai tenka užsikurti krosnelę ar židinį. 

Užsikurti žinoma ne pagrindinė problema. Tačiau pagrindinė problema tampa tai, kad už šildymą tenka mokėti didžiules sumas. Ypač, tuomet jei namas yra kiauras kaip rėtis, be padoraus apšiltinimo. Prastesnį apšiltinimo sluoksnį paprastai turi seniau statyti namai, kuomet šilumos energija buvo pigi, ir niekas tuo per daug nesirūpino. Tačiau dabar, kai mes bemaž visoje Europoje mokame brangiausiai už dujas, prioritetai iš esmės pasikeitė. 

Statydami namus, žmonės ypatingai daug dėmesio pradėjo skirti šiluminei varžai, nes būtent nuo jos daugiausia ir priklauso kiek teks mokėti už šildymo sąnaudas. Kiekvienas išėjęs šilumos kilodžaulis lemia papildomas sąnaudas būsto savininkui. Statantis pačiam namą galima tuo tinkamai pasirūpinti. Tačiau perkant namą - tai labai sudėtinga. Realiai šilumos izoliacijos būklę galima patikrinti tik darant šiluminę nuotrauką, kurią galima padaryti tik žiemos sezonu. Jei norite nusipirkti namą, kuris jau pastatytas vasarą - tai gali kilti rimtų problemų.

Tinkamai parengtose gamyklose pagaminti karkasiniai namai pasižymi ypatingai geromis šiluminėmis savybėmis - mažai namų juo pralenktų šiuo atžvilgiu, ir pirkėjas gali būti tikras, kad nusipirks aukštos klasės produktą, kas ir yra svarbiausia.

Bėgant metams šiluminiai reikalavimai sparčiai keičiasi, ir reikia nepamiršti, kad ekologija ir ekonomija darosi vis aktualiau. Namas turi būti ne tik patogus, bet ir šiltas. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.